Bavul Hazırlamanın Püf Noktaları FloBlogger / 21.05.2018 Bavul Hazırlamanın Püf Noktaları Yaklaşan bayram tatilleri, yıllık izin planları, rezervasyon arayışları derken konforlu bir yolculuğun anahtarı rahat bavulları da es geçmemek gerekiyor. Tatilinizi konforlu ve düzenli geçirebilmeniz için sizlere birkaç ufak tüyo hazırladık!

Bu pratik bavul hazırlama önerilerimiz sayesinde yolculuğa çıkmadan evvel günler öncesinden bavul hazırlama ihtiyacı duymayacaksınız.

Bavul hazırlamak hali hazırla çok zor bir iş olmasa da tatile götürmek istediğiniz eşyalarınızı buruşturmadan, zarar vermeden bavulun içine yerleştirmek için biraz strateji gerektiriyor 😊

İlk olarak gideceğiniz şehir, kalacağınız yer, tatil süresi gibi noktalar planınızın tabii ki ilk aşamasını oluşturuyor. İş gezisi, kısa süreli tatil veya uzun süreli tatil için hazırlamanız gereken bavul kombinasyonları birbirinden farklı olacaktır.
Öncelikle, lüzumsuz eşyalarla dolu bir bavul enerji, yer ve zaman kaybıdır. Rahat bir yolculuk için ihtiyacınız olan en temel eşyaların listesini yapmaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz. ‘’ Çok da lazım değil!’’ dediğiniz tüm eşyalarınızı bir kenara bırakın. Böylece çok kısa zamanda bavulunuzu hazırlayabilir, hatta gerekli olandan daha fazla eşyayı yanınıza alabilirsiniz.
Olmazsa olmazları unutmayın!Tatil boyunca kalacağınız gün ve gideceğiniz yerlere göre ortalama bir kıyafet hazırlığı yapın. Ayakkabı tercihlerinizi hemen hemen tüm kombinasyonlara uyum sağlayan sneaker ve sandalet gibi minimum yer kaplayan modellerden seçebilirsiniz.

Tabii ki unutulmaması gerekenler arasında ilk başlarda yerini alan; diş fırçası, diş macunu, parfüm, şampuan, kişisel temizlik malzemelerini de unutmayın. Bu malzemeleri ayrıca ince bir çanta içine yerleştirirseniz hem bavulun içinde dağılıp kaybolmasına engel olur hem de ufak kazaların önüne geçmiş olursunuz.

Yine yolculuğunuz boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz, tablet, laptop, pasaport, ehliyet, vize belgeleri gibi eşyalarınızı da en kolay ulaşabileceğiniz yerlere koyarak, kendinize konfor alanı yaratabilirsiniz.Küçük Bavul HazırlamaKısa bir tatil düşünüyorsanız, küçük bir bavula ihtiyacınız var demektir. Mümkün olduğu kadar az sayıda, farklı kombinasyonlarla kullanabileceğiniz giysilerinizi sıkıca katlayın ve iyice yuvarlayarak hacmini daraltın.

Ayakkabı ve kişisel bakım malzemelerinizi bavulunuzun en altına koyabilirsiniz. Katlanmış ve yuvarlanmış kıyafetlerinizi yan yana yerleştirdikten sonra, kalan boşluklara kemer, şarj ve aksesuar eşyalarınızı da yerleştirin. Bu düzene uyduğunuz takdirde hala kalan boşluklar olduğunu göreceksiniz. Bu boşlukları tatilde yapacağınız alışverişlere ayırabilirsiniz.
Büyük Bavul Hazırlama


Uzun bir tatile çıkacaksanız veya büyük bir aileye sahipseniz, bu durumda bavulunuzun da büyük olması gerekiyor. Büyük bir bavulunuz varsa mutlaka tekerlekli ve çek-çekli olmasına dikkat edin. Zira ağır bir yük taşımak zorunda kalmak, tatil için iyi bir başlangıç olmayabilir.

Büyük bavul demek tabii ki istediğiniz her şeyi yanınıza alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Yine bir ihtiyaçlar listesi hazırlayarak, öncelikli olarak yanınıza alacaklarınızı minimuma indirin. Eşyalarınızı buruşmayacak bir şekilde yerleştirmek için öncelikle zemine açık bir şekilde yerleştirin ve ardından üst üste katlayın. Bu sayede eşyalarınız daha az yer kaplayacaktır.


Bavulunuz kaybolmasın!


İstasyonlarda, otogarda veya hava alanlarına bavullarınızın kaybolmasını istemiyorsanız, bavul renginizi canlı renklerden seçin. Herkesin kullandığı bavul renklerini kullanmaktan kaçının hatta neon renkler seçebilir veya bavullarınızın üstüne ayırt edici stickerlar yapıştırabilirsiniz. Unutmadan; tatilinizi konforlu ve rahat hale getirecek en güzel  bavul modellerini Flo.com.tr  adresinden bulabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller!


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar