Düğün Davetlerine Uygun Stil Önerileri

FloBlogger / 24.07.2017 Düğün Davetlerine Uygun Stil Önerileri Malumunuz pek çok çift evlenmek için yaz aylarının gelmesini bekliyor. Bu durum haliyle inanılmaz bir düğün trafiğini de arkasından getiriyor. Dostlarımızın, sevdiği insanla hayatını birleştirdiği o önemli ana hiç şüphesiz bizler de en az onlar kadar özen gösteriyor, o günün anlam ve önemine uygun, özenli bir görünüme sahip olmak istiyoruz. Peki, hem abartıdan uzak hem de özenli bir görünüm nasıl elde edilir? Bu yazımızda sizler için ‘’gelinden daha güzel olmadan nasıl şık olunur?’’ sorunsalını araştırdık!
Artık söylememize gerek olmadığını biliyoruz ancak, yine de uyarmakta fayda var; Siz, siz olun sakın bir düğüne giderken beyaz ve tonlarında bir renk giymeyin. Bu geline karşı  saygısızca bir davranış olarak karşılanır. Bir nevi rol çalma gibi 😊Oldukça geniş bir renk skalasında teninize uyum gösteren her türlü rengi kullanabilirsiniz. Biz bu yönlendirmelerimizde, sezonun trendlerinden yola çıkacağız.

Öncelikle düğünün nerede yapıldığı, nasıl giyinmeniz gerektiğine dair size ipucu verecektir. Örneğin; kır düğününe giderken oldukça abartılı bir tuvalet giyemezsiniz. Daha hafif kumaşlardan yapılmış, sizi yormayacak bir elbise tercih etmelisiniz. Kır düğünü için en uygun olan saç modelleri ise hafif salaş bir topuz, bir örgü ya da su dalgası saçlar olabilir.Düğünde kim evleniyor? En yakın arkadaşınız mı yoksa akrabanız mı? Bütün gece dans edecek misiniz? O zaman çok uzun bir elbise giymemeniz de sizin yararınıza olacak ve mutlaka giydiğiniz ayakkabının rahat olup olmadığını önceden deneyimlemenizde fayda var. Unutmayın bütün gece o ayakkabıların üzerinde kalacaksınız. ( yoksa siz de gece sonunda ayakkabılarınızı çıkaranlardan mısınız? 😊 )

‘’Arkadaşım benim için oldukça özel ve bu önemli gece de ben de herkesten farklı ve özel olmayım!’’ diyorsanız, elbisenizi bir terziye diktirebilir veya aksesuarlarla özel kılabilirsiniz. Aksesuarları bu konuda hafife almayın. Elbisenizle tam uyumlu bir şekilde renkli bileklikler veya taşlı kolyeler kullanırsanız oldukça dikkat çekici bir görünüm kazanırsınız. Ama bu kadar dikkat çekici olmak, saça sim dökmek anlamına gelmiyor dikkat! Sade bir saç stili kullanmak dengeyi koruyacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar