Fırfır Modasına Uygun Ayakkabı Modelleri

FloBlogger / 18.07.2017 Fırfır Modasına Uygun Ayakkabı Modelleri Modayı yakından takip ediyorsanız mutlaka gözünüze fırfırlı detaylar çarpmıştır. Ayakkabılarda, çantalarda, eteklerde, pantolonlarda, kollarda, bel bölgesinde özetle; detaylandırılabilecek her bölgede fırfırlı tasarımlar oldukça revaçta.
Diğer stillerle  oldukça kolay uyum sağlayan fırfır modası, yine  kolay bir şekilde pek çok modelle kombinlenebiliyor. 
Peki, fırfır modasına yakışır ayakkabı modelleri  hangileri? Merak etmeyin, biz bu modaya uygun ayakkabı önerilerini sizler için çoktan derledik bile!

Öncelikle, fırfırlı model kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli şey; vücut tipiniz. Çünkü, her ne kadar fırfır modasının romantik görünümü sizi cezbetse de, olduğunuzdan daha kilolu göstermesi de an meselesi.
Kısaca; eğer geniş basenleriniz varsa bel bölgesinde, geniş omuzlarınız varsa omuzlarınızda ya da kalın kollara sahipseniz kollarınızda fırfır kullanımından kaçınmalısınız.
Fırfır detaylı giysiler  göz dolduran bir izlenim yarattığı için, kombininizin kalan kısmında daha sade parçalara yer vermeniz faydalı olacaktır. Aksesuar kullanımında ise daha ince kolyeler veya bilezikler tercih edebilirsiniz, fakat fırfır detayına yakın bir bölgede kullanılmamasında fayda var.

Hangi ayakkabı kullanılmalı?
Öncelikle ‘’ nasıl bir görünüm arzu ediyorum?’’ sorusunun cevabını vermeniz gerekiyor. Romantik mi? Retro mu? Feminen mi? Arzu ettiğiniz görünüme göre ayakkabı seçeneğiniz de daralıyor.
Feminen görünüm için örnek olarak; omuzları fırfırlı bluzunuzle kombinleyeceğiniz pantolonunuzun altına, bilekten bağlı topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.Retro bir görünüm kazanmak istiyorsanız şayet; fırfırlı pantolon ya da kolları fırfırlı bluz altına, dolgu topuklu modelleri tercih edebilirsiniz.
''Ben romantik bir görünüm arzu ediyorum.'' diyorsanız, fırfırlı elbiseler veya göğüs bölgesi fırfırlı bluzlerin altına, stiletto tercih edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar