Mezuniyet Gecesine Geri Sayım Başladı!

FloBlogger / 18.05.2017 Mezuniyet Gecesine Geri Sayım Başladı!

Yıllarca okudun, emek verdin, sınavlara girdin ve artık o büyük gün geldi çattı; Mezun oluyorsun!
Hüzün, heyecan ve merak… Hepsini aynı anda yaşadığını biliyoruz, bir de yetmezmiş gibi kafanda ‘’Ben ne giyeceğim?’’ sorusu dönüyor değil mi? Hiç merak etme. Bu özel gününde seni öz güvenli ve muhteşem güzellikte gösterecek fikirler hazırladık.
Uzun Pastel Renkli Elbiseler
Yazlık kumaşlardan ve pastel tonlardan seçeceğin elbiseler seni daha enerjik ve canlı gösterecektir. Ancak, seçtiğin tonun ten renginle uyumlu olmasında fayda var. Pastel tonlarda seçeceğin elbise için bronz/bakır makyaj tonlarını tercih edebilirsin. Ayakkabı tercihine gelince dilersen sade bir ayakkabı tercih edip elbiseni ön planda tutarsın dilersen yine pastel tonlarda ayakkabılar tercih ederek bütün bir uyumluluk sağlarsın.
Klasik Abiyeler
İlk akla gelen klasik abiye modellerini tercih ederken dikkat etmen gereken nokta vücuduna uygun, potluk, kırışıklık veya darlık yaparak fiziğinin kusurlu görünmesinin önüne geçmek olacaktır. Siyah veya lacivert renkleri tercih ederek fazla kilolarını gizleyebilirsin.
Klasik bir abiye tercih edersen, üzerinde çok fazla detay olmasından kaçınmalısın. Çok fazla detay seni olduğundan yaşlı gösterebilir. Sade ve naif bir görünüm kazanmak için elbiseni kibar mücevher görünümlü aksesuarlarla destekleyebilirsin. Ve unutmadan; elbise seçimin ne olursa olsun makyajını asla elbisenle uyumlu yaptırma.
Sezonun Trendi
Bu sezon öne çıkan modeller arasında nakışlı, çiçekli ve tül detaylı elbiseler var. Modayı yakından takip ediyorsan ünlü modacıların bu sezon seçtiği parçaları inceleyerek elbise modelini trend renkler, desenler ve detaylar üzerinden tercih edebilirsin. Mevsimden yola çıkarak kumaş tercihini doğru yapmanda fayda var.Mini Boy Elbiseler
İnce ve kısa boyluysan bu modelleri tercih etmek senin için avantajlı olacaktır. Ayakkabı tercihini de bileğini kesmeyen bir model üzerinden yaparsan, boyun ve bacakların olduğundan uzun görünecektir. Eğer boyun uzunsa, seçtiğin elbisenin boyuna dikkat etmen de fayda var. Aksi takdir de uzun bacak-kısa gövde gibi uyumsuz bir görüntü verebilirsin.Balık Modeli
Bu sezon öne çıkan modeller arasında balık modeller de dikkat çekiyor. Yine sezonun trend renklerinden yola çıkarak balık elbise modellerini tercih edebilirsin. Özellikle kıvrımlı hatlara ve uzun bir gövdeye sahipsen, bu modeller tam sana göre. Eğer kısa boylu isen bu elbiseyi tercih etmemeni öneriyoruz. Yine de balık model kullanmak istiyorum dersen, midi boy balık elbiseleri tercih edebilirsin.
İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar