Modada Kuzey Rüzgarı FloBlogger / 20.10.2017 Modada Kuzey Rüzgarı

Oversized- Bol kazak modası 


Havalar her ne kadar bir sıcak bir bir soğuk şekilde dengesiz ilerlese de yaklaşan kış da kendini ufak ufak hissettirmeye başladı. Biz de; 'madem kuzeyden soğuk hava dalgası geliyor, neden modası da gelmesin ki?'' dedik  ve sizleri sonbahar ve kış aylarında sıcacık tutacak bir trendi inceledik.


Pek çoğumuz kışın kat kat giyinmekten hoşlanmayız ve aramızda da bunu '' lahana gibi olmak'' deyimiyle tiye alırız. Fakat bu kış,kat kat giyinmeyi keyifli hale 'Oversized kazaklar'' ve ona her şekliyle yakışan kombin parçaları var. Belki de bu yazıdan sonra havaların soğuması için acele bile edebilirsiniz.


Oversized kazakları floral desenli etek ve elbiselerle birleştiren sezonun favori görünümü, örgü çoraplar,botlar, çizmeler ve sneakerlarla oldukça uyumlu. Aynı zamanda boyfriend kot ceketlerle de son derece karizmatik.Oversized kazakları, feminen ve romantik bir görünümle tercih ediyorsanız  bu ikilinin vazgeçilmez renkleri olan  vizon ve krem tonlarını tercih edebilirsiniz. Görünümüzü feminen hale getirmenin püf noktası ise diz kapağının üstüne çıkacak kadar uzun çizmeler olacak.

Bu stilin en sevilen kombinasyonlarından biri ise sokak modasına son derece uyumlu olan sneakerlar. Uzun bir oversized kazağı tamamen elbise olarak kullanabilir, boyfriend kot ceketle görkemli bir hale getirebilir  veya altına giyeceğiniz bir pilili etekle ya da jeanle son derece trend bir görünüm kazanabilirsiniz.


Son olarak  bu stilin esas ilhamı, kuzeyden gelen bir görünüm var. Oversized kazaklarınızı çiçekli elbiseleriniz ya da eteklerinizle birlikte kombinleyebilir, postal veya botlarla stilinizi tamamlayabilirsiniz. Sezonun bir başka trendi olan militarist stil  mont ya da ceketlerle de bu görünümünüzü daha da zenginleştirebilirsiniz. Yine uyumlu eşarp ve atkılar da bu stilin yardımcıları arasında.İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar