Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi FloBlogger / 24.04.2017 Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi


Yaz aylarının şüphesiz en gözde parçaları elbiseler. Hem rahatlığı hem de farklı seçenekleriyle pek çok kadın elbiseleri tercih etmek için ilkbahar-yaz aylarını iple çekiyor.

Ancak elbise seçerken pek çok noktaya dikkat etmekte de fayda var. Çünkü elbise kesimleri sizi ince ve zarif gösterebileceği gibi tam aksine kilolu ve kalın gözükmenize de sebep olabilir.

Peki, hangi vücut tipine nasıl elbiseler giyilmeli? Bu sorunun cevabı yazımızın devamında :)

Dikdörtgen Vücut Tipi


Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kişilerin üst ve alt bedeni birbiriyle eşit ölçülere sahiptir.

Göğüs bölgesinin daha geniş olduğu bu beden tipinde, bacaklar da ön plandadır.

Bu sebeple dikdörtgen vücut tipine sahip olan kişiler yüksek belli etekleri tercih edebilirler. Maksi etekler, uzun gömlekler, kolsuz bluz ve elbiseler dikdörtgen vücut yapısına son derece uygundur.


Kum Saati Vücut Tipi


Kum saati vücut tipinde kıvrımlı kalçalar,ince bel hatları ve geniş göğüs bölgesi ön plandadır. Son derece feminen bir görüntüye sahip olan kum saati vücut tipi, daha seksi ve daha kıvrımları ortaya çıkaran dar elbiseleri muazzam bir şekilde taşır. Özellikle natürel renklerde olan beli kemerli modeller son derece güzel bir görüntü ortaya çıkarır.Ters Üçgen Vücut Tipi


Bu vücut tipine sahip olan kişiler dar kalça, uzun bacaklar, geniş göğüs bölgesi ve normal bel hatlarına sahiptir.

İnce bacaklara sahip olan ters üçgen vücut tipi, dar üstlü, belden aşağıya doğru genişleyen, tercihe göre düşük kemerli ve dekolteli elbiseleri tercih edebilirler.Oval Vücut Tipi

Yuvarlak bel hatları, geniş bir göğüs kafesi ve dar kalçalara sahip olan oval bedenliler, uzun ve düzgün bacaklara sahiptir.

Uzun gömlek elbiseler, boyundan bağlı elbiseler ve V yaka modeller bu vücut tipine en uygun tercihlerdir.
İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar