Yazın Yükselen Trendi : Keten Şıklık

FloBlogger / 14.06.2017 Yazın Yükselen Trendi : Keten Şıklık
Keten kumaş, rahat ve hava alan yapısı ayrıca şık görünümü nedeniyle yaz aylarında bilhassa tercih edilen modeller arasında.
Teri emen ve serin tutan özelliğiyle bu yaz hem rahat edeceğiniz hem de trend bir görünüm kazanabileceğiniz keten modasını sizler için derledik.

Etnik Keten
Son dönemlerde Bohem stiliyle birlikte keten kumaş tercihi de artmaya başladı. Özellikle, etnik-bohem tarzının vazgeçilmezi olan keten, bu stil ile bağdaşmış durumda.
Bol kesim, krem rengi bir keten pantolon, etnik desenlere sahip bir bluz ve sandalet kombinasyonunuzu, aksesuarla da desteklerseniz son derece hoş ve bohem bir stile sahip olabilirsiniz.
Keten Takım
Çok sıcak günlerde keten kumaşın bu denli tercih edilmesinin sebebi; keten kumaşların büyük gözenekli bir yapıya sahip olmasıdır. Bu şekilde beden serin kalır ve hava alabilir.
Günlük olarak ya da ofiste keten takımları tercih ederek, sıcak günlerde çalışmanın bunaltıcı halini hem ferah hem de şık bir avantaja çevirebilirsiniz. Genellikle çizgili desen olarak tercih edilen bu stil, pantolon ya da şortunuzla aynı olan keten bir ceketle takım olarak kullanılabilir.


Keten Elbise
Bu yazın trend elbise kesimlerinde yine çok tercih edilen keten kumaş, yazın popüler renkleriyle de son derece uyum içinde. Açık mavi yada füme rengi elbisenizi ince uzun bir kolyeyle kombinleyebilir ve yine elbiselerin altına son derece yakışacak keten espadriller tercih edebilir.
İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar