75. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu! FloBlogger / 08.01.2018  75. Altın Küre Ödülleri  Sahiplerini Buldu! 8 Ocak'ta Bewerly Hills'te gerçekleşen ve Oscar'ın habercisi olarak yorumlanan 75. Altın Küre Ödülleri ( 2018 Gloden Globe ) muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Hollywood dünyasının en prestijli isimlerinin yer aldığı gecenin sunuculuğunu Seth Mayers yaptı.

Hollywood'daki cinsel saldırıları protesto etmek adına 'Time's Up' ( Süre Doldu) sloganıyla tüm yıldızlar siyah giyindi. Fakat ünlü yıldızların siyah giyinmesi şık olmayacakları anlamına da gelmiyor. İşte çok konuşulan ödül töreninden göz kamaştırıcı görüntüler:


"En İyi Yabancı Film" ödülü : Fatih Akın

Geceye damgasını vuran isimlerden ilki 'In The Fade' (Paramparça) isimli filmiyle Fatih Akın oldu. Filmin başrol oyuncusu Diana Kruger ile ödülünü alan Fatih Akın, Altın Küre ödülüne layık görülen ilk Türkiye kökenli sanatçı olarak da tarihe geçti. Fatih Akın, törenin ardından; "Buralarda olmak çok güzel. Aday olmak çok güzeldi. Adaylık zaten benim için ödüldü. En iyilerin arasında olmak yeterdi. O yüzden de beklemedim açıkçası. Beklemediğin şey gelince daha da mutlu oluyorsun. 'Diane' olmasaydı burada olmazdım. İnşallah Oscar'da da oluruz.' diye konuştu.
TV Mini Dizi En İyi Kadın Oyuncu: Nicole Kidman

Törene göz kamaştırıcı siyah dantel işlemeli elbisesiyle katılan güzel oyuncu genç yıldızlara taş çıkarttı. '' İşte Kadının Gücü'' tezahüratlarıyla sahneye çıkan Kidman 50. yaşın verdiği duru ve sade güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekti. 

TV- Drama dizisi alanında “En İyi Kadın Oyuncu :  Elisabeth Moss

“The Handmaide’s Tale”de aldığı rolle ödüle layık görülen güzel oyuncu yaka detaylı mütevazi elbisesiyle oldukça hoş görünüyordu. Elisabeth Moss aldığı ödülü ise feminist yazar Margaret Atwood’a adadı. Gecenin anlam ve önemine ihtafen yaptığı konuşmada ise Moss; ''"Artık bir kitabın kenarlarındaki beyaz boşlukların içinde yaşamıyoruz. Artık hikayeler arasındaki boşluklarda değiliz. Biz o hikayelerin kendisiyiz ve artık kendi öykülerimizi kendimiz yazıyoruz.” diyerek büyük alkış topladı.

En İyi Film Ödülü: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ve En İyi Kadın Oyuncu : Frances McDormand

Martin McDonagh'ın yönetmenliğini yaptığı, drama dalında  'en iyi film' ödülüne "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"  sahip oldu. Filmin başrol oyuncusu Frances McDormand başarılı performansıyla  'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazandı.

İngiliz oyuncu Gary Oldman, "Darkest Hour" filminde canlandırdığı Winston Churchill rolüyle drama dalında "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.


Meryl Streep, Angelina Jolie, Emma Stone, , Sharon Stone gibi birçok kadın oyuncu gecenin önemini  vurgulayan konuşmalar yaparken, güzellikleriyle de görenleri büyüledi.

Oscar ödüllerinin provası ve büyük oranda göstergesi olarak değerlendirilen 75. Altın Küre Ödülleri'nde 14'ü sinema, 11'i ise televizyon olmak üzere 25 kategoride ödüller dağıtıldı.

75. Altın Küre'de ödül kazananlar şöyle:  

Drama Dalında En İyi Film: "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film: "Lady Bird"
En İyi Animasyon Film: "Coco"
Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand
Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman
Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Saoirse Ronan
Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: James Franco
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell
En İyi Yönetmen: Guillermo del Toro
En İyi Senaryo: "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
En İyi Film Müziği: "This is Me"
En İyi Yabancı Film: "In the Fade"
TELEVİZYON DALINDA
Drama Dalında En İyi TV dizisi: "The Handmaid's Tale"
Müzikal/Komedi Dalında En İyi TV dizisi: "The Marvelous Mrs. Maisel"
En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: "Big Little Lies"
TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Rachel Brosnahan
TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Aziz Ansari
TV Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Elisabeth Moss
TV Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Sterling K. Brown
TV Mini Dizi En İyi Kadın Oyuncu: Nicole Kidman
TV Mini Dizi En İyi Erkek Oyuncu: Ewan McGregor
Kısa TV Dizisi ya da Filmi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Laura Dern
Kısa TV Dizisi ya da Filmi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Alexander Skarsgard
İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar