7 Adımda Daha Güzel Bir Güne Uyanma Yolları FloBlogger / 09.03.2017 7 Adımda Daha Güzel Bir Güne Uyanma Yolları

Gün içerisinde yaşadığımız tüm yorgunluklar yüzümüzden okunur. Bir de buna iyi alınmamış bir uykuyu eklersek cildimiz genç ve sağlıklı görünümünü kaybedebilir. Gelin hep birlikte daha güzel uyanmamız için püf noktalara bakalım.

1. Uyumadan önce cildimizdeki bakterileri, yağı ve makyajı dikkatlice temizlemeliyiz. Peelingler ve yaşlanma karşıtı etkisi olan serumları yüzümüze uygulayarak cildimizi uyumadan önce mutlaka yenilemeliyiz.


ışın soğuk havalardan kuruyan cildimize uygulayacağımız nemlendiriciye birkaç damla yağ ekleyerek cildimize nem sağlayabiliriz.

3. Beyaz çay, azulen ve papatya gibi içeriklere sahip içecekler hem iltihap karşıtıdır hem de rahatlama sağladığı için daha güzel bir uyku bizi bekler.


4. Yatma şeklimiz yorgunluğumuzu gidermek için oldukça önemlidir. Sürekli yüzüstü yatmak yüzümüzü sıkıştıracağından, cildimizde kırışıklıklara neden olabilir, bu nedenle yan ya da sırt üstü uyumaya özen göstermeliyiz.


5. Yastığımızın ipek olmasına dikkat etmeliyiz, ipek kumaş diğerlerine göre daha kaygan bir yapıya sahip olduğundan saç kırılmaları ve kırışıklıklarımızın oluşmasını engellemeye yardım eder. Aynı zamanda yüksek yastıklar kan dolaşımımızın artmasını sağlar ve gözaltı torbalarımızın azalmasında etkilidir.

6. Güzel bir uyku için uykumuzu dağıtacak televizyon ve telefon gibi nesnelerden uzak durmalı ve uyumak için huzurlu bir ortam yaratmalıyız.

7. Uykusuzluk problemimiz varsa mutlaka önüne geçmeliyiz. Düzensiz uyku ve uykuyu almadan uyanmak, ciltte akne, egzama gibi rahatsızlıkları tetikleyebilir ve dolaşımımızı bozabilir.

Cildimizdeki Şişlikleri Azaltmak için;

Bir kaba doldurduğumuz soğuk suya 15 kalıp buz ekledikten sonra 1/3 bardak doğal ve alkolsüz yağ ekleyelim. Sonrasında hazırladığımız bu karışıma yüzümüzü 10 kez suya batırıp çıkararak soğukluğun dolaşım sistemimizi uyarmasına izin vermeliyiz. Böylece hem şişliklerin azalmasını hem de kılcal damar görünümlerinin azalmasını sağlayabiliriz.


Gözaltı Morluklarını Azaltmak İçin;

Gözaltı morluklarımızın görünümünü azaltmak için doğal ve bitkisel yollara başvurmalıyız. Papatya çayı poşetleri, patates ve salatalığı gözlerimizde bir süre bekleterek ve bu işlemi düzenli uygulayarak sonucu kendi gözlerimizle görebiliriz.

Aynı zamanda bol su içmek, C ve E vitaminlerinin bulunduğu yiyecekleri tüketmek daha dinç görünmemizi sağlayacak ve gözaltı morluklarımızı azaltacaktır.
İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar