Arama Oradan Buradan Tıkla Al FLO’dan FloBlogger / 09.10.2016 Arama Oradan Buradan Tıkla Al FLO’dan

Babet, çizme, sandalet, açık, kapalı, yüksek ökçeli, dolgu tabanlı… kadınlar ve ayakkabılar, bu ilişkinin sonu yok, tutkusu çok. Ayakkabımız duygumuzdur, farkımız, ruh halimiz, gizli şifremiz, çocuksuluğumuz, kadınlığımız, alt mesajımızdır. Kıyafetlerimiz sıradan olabilir ama ayakkabılarımız asla!!! 

Eee ne demişler; dost başa, düşman ayağa. Düşman demişken, ayakkabılarımızdan da az çekmemişizdir tabii. Mesela en havalı halimizi düşünelim; güzel bir elbise, ayağımızda incecik topuklu ayakkabılarla davetteyiz diyelim. Ya da düğünde, nişanda, bir açılışta, işte, toplantıda… Bacaklarımız daha uzun, kalçamız daha dik, duruşumuz daha dişi yani görüntümüz on numara. Peki ya bir saat sonra? O ayakkabı sıktıkça sıkar, tabanlar yanar, serçe parmak büzülür, acı çekmeye başlarız. Gel de dans et, gel de yürü, gel de gülümse. Ama biz kadınlar her şeyden vazgeçeriz havamızdan asla. O yüzden siz sakın her ceylan gibi seken kadını ayakkabılarıyla barışık zannetmeyin.


Gece biter, eve gelir gelmez ayakkabıları ayağımızdan atıp koltuğa yatıveririz; ¨Ohhh¨.
Tabii artık hem şık hem rahat ayakkabılar mevcut. Ha bir de gizli dolgu topuklular var ki onlar hayat kurtarıyor. Hem artık topuksuz ayakkabılar bile öyle güzel, öyle ışıtılı, öyle her duruma yakışır halde ki seçmelere doyulmuyor yani. Mesela ben son beş yıldır en çok düz ayakkabıları tercih ediyorum. Lastik ayakkabılar zaten renk renk, model model. Botlara çizmelere gelince taşlısı, zımbalısı, kumaş parçalıları, yanar dönerlileri yok yok. 


Dolabımın en vazgeçilmezleri ise spor ayakkabılarım. Bileklisi, dolgulusu, düzü, bezi, derisi, siyahı, renklisi, beyazı, simlisi… hepsine bayılıyorum. İnsanoğlu neler yapıyor Yarabbim. Tabii sadece spor ayakkabılarla ve düz botlarla kalacak değilim. Her kadının dolabının olmazsa olmazları stilettolar da benim canımdır, ciğerimdir, nadide çiçeklerimdir. Sizi bilmem ama bana göre stiletto söz konusuysa sahip olmamız gereken üç renk var; siyah, bej ve kırmızı. Misal çek bir siyah pantolon, at üstüne gömleğini, git stilettonu bas kolyeyi, bilezikleri al sana şahane kıyafet. Ya da giy dar jeanini, üstüne beyaz tişörtünü, al sırtına blazer ceketini, patlat altına kırmızı topukluları, ver kırmızı ruju, at saçlarını sağa sola işte sana bomba. Aynı elbiseyi düz botla da topuklularla da giyebiliyoruz ve bir anda başka bir kadına dönüşüveriyoruz ve buna bayılıyoruz değil mi. Cevap veriyorum; Eveet. 

Ayakkabılara bu kadar meraklı olunca hatun kişi her türlü ayakkabıyı incelemeye alıyor tabii. Eee ayakkabı meraklısı kadın atiktir, gözü pektir, dört gözdür o dört göz, fıldır fıldır indirim kovalar, modelleri kafasında sıralar, takiptedir yani. 7/24 görev başındadır. 

Mesela FLO’da olduğu gibi hem uygun fiyatlı, hem şık ayakkabılar bulmak kolay iş değil. Hepsini aynı platformda yakalamak hiç kolay değil. Bulunca da almadan durmak mümkün değil. 


FLO’nun özelliği birçok modeli, tarzı ve rengi mağazalarında barındırması. Mesela şu fotoğrafta taytla giydiğim zincirli, taşlı bot var ya onu giydiğim gün kadın arkadaşlarımın hepsi sordu; ¨Nereden aldın Ayşe?¨. Tabii sırrımı söylemedim. Size söyleyebilirim; ¨FLO’dan¨.
Sen de arama oradan buradan tık al FLO’dan deyip bu konuk yazarlığımı bitiriyor şöyle diyorum; en güzel ayakkabı henüz kavuşmadığımız ayakkabı. Ayağınız şenlikli olsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar