En Tarz Çizme ve Etek Kombinleri FloBlogger / 30.10.2018 En Tarz Çizme ve Etek Kombinleri Dizüstü çizmeler bizi moda ikonu gibi gösterebilecek bir alternatifken, çoğu zaman onları tercih etmekte çekiniyor, yanlış kombinasyon endişesiyle özgüvenle taşıyamıyoruz.  Daha şık kombinler ve  kolay şıklık için ‘’Çizmeler nasıl kombinlenir?’’ sorusuna bu yazımızda çözüm getiriyoruz.


Dizüstü çizmeler sonbahar ve kış mevsiminin en şık tercihlerinden biri. Soğuk günlerde oldukça kullanışlı olan bu uzun botlar, sizi hem şık hem de sıcak tutmak için oldukça ideal. Mat ve süet olarak tercih edeceğiniz dizüstü çizmelerinizi günlük stilinize, daha parlak bir görünüm için modernize edilmiş deri veya rugan çizmelerinizi ise gece stilinize uyarlayabilirsiniz. Veya ünlü yıldızların da tercih ettiği gibi oversized kazaklar, etekler ve şortlarla da şekillendirebilirsiniz.Aynı renk elbise ve tunikler:


Çizmenizle aynı renkte uzun kazak, elbise veya tunik, uzun çizme kombinlerinde ilk sırada yer alıyor. Özellikle, tüm kıyafetlerinize uymasını istiyorsanız ilk seçiminiz siyah ve tonları olmalı, eğer farklı kombinasyonlar arıyorsanız; kahverengi tonları, yumuşak grileri veya nude tonları seçin. Kombininizi aksesuarlarla ve çantanızla detaylandırabilirsiniz. Bu trendi bir sonraki seviyeye taşımak ve ekstra bir cazibe faktörü eklemek istiyorsanız, bağcıklı modellere öncelik verin. Ne seçerseniz seçin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Dizüstü etekler: 


Dizüstü eteğinizi, dizüstü çizmelerinizle kombinleyerek oldukça modern bir stil oluşturabilirsiniz. Eteğinizin bittiği çizgiyi, çizmenizin başladığı noktayla eşleştirin. Bu mesafede kalan 1-2 santimlik minik ten boşluğu oldukça havalı görünecektir. Büyük bir paltoyla da stilinizi bir üst seviyeye çıkaracak son dokunuşu yapmış olacaksınız.
Uzunluk Algısı:


Çizmelerin, bacakların yarısından fazlasını kapladığı gerçeği, vücudunuzun alt yarısına da hükmedebileceği anlamına gelir. Bu da olduğundan daha kalın bacaklar ve daha kısa boy anlamına geliyor. Fakat bununla mücadele etmenin yolu da yüksek topuklardan geçiyor. Yüksek topuklu çizmeleri, aynı renk veya ten boşluğu bırakarak kontrast renk etek ya da kotlarınızla kombinlerseniz normalden daha uzun görünebilirsiniz.
Skinny Jean ve Taytlarla


Skinny jeanler ve taytlarla hem iş yerinde hem dışarıda keyifli kombinler oluşturabilirsiniz. Jean veya taytınızla aynı renk (özellikle siyah) tercih edeceğiniz çizmenizin üzerine, siyah triko kazak veya balıkçı yaka giyerek hem ince ve uzun hem de modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Şimdi sezonun en şık ve en trend çizme modellerine FLO avantajlarıya sahip olmak için hemen tıklayın!İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar