#Hareketli Yaşa FloBlogger / 17.05.2017 #Hareketli Yaşa Pek çoğumuz hayatın getirdiği yoğunluktan ve stresten kendimize kolay kolay zaman ayıramıyoruz. Çalışma hayatı ve yorucu trafik derken, eve geldiğimiz zaman tek arzumuz koltuğa uzanıp, televizyonu açıp, akıllı telefonlarımızla vakit geçirmek oluyor.

Ancak hareketli bir yaşamın insan sağlığı ve hatta hayatı için yadsınamaz bir önemi var.

Özellikle ofis çalışanları ve uzun süre sabit pozisyonda çalışanlar için fiziksel aktivite, diğer insanlara nazaran daha da önemli.

KİNETİX’den #HareketliYaşa Projesi

Kinetix sosyal medya projelerinde #HareketliYaşa ve #HareketeGeç etiketlerini kullanarak, hareketli bir yaşamın önemine dair farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Bununla birlikte hareketli bir yaşama dair neler yapılabileceği konusunda da tavsiyelerde bulunuyor.

#HareketliYaşa’m İçin Tavsiyeler:

• Ofiste fırsat buldukça ve mümkünse saat başı egzersiz ve esneme hareketleri yaparak kaslarınızı gevşetin. Oturuş şeklinize mutlaka dikkat edin.

• Beslenme şeklinize ve kilonuza dikkat edin.

• Eğer mümkünse işinize bisikletle gidin.

• Toplu taşıma kullanın ve bir durak önce inin. Eve dönüşlerinizde bir durak önce inerek uzatacağınız yol, hem ihtiyacınız olan hareketi sağlayarak kalp-damar hastalıklarının önüne geçecek hem de kaslarınızı çalıştırarak ağrı problemlerinizin sonlanmasına yardımcı olacaktır.

• Spor yapın. Yoğunluğunuza bağlı olarak akşamları veya hafta sonları mutlaka yürüyüş, yüzme, koşu, bisiklet vb. faaliyetlerde bulunmak sağlığınız için son derece önemli.

• Asansör yerine merdivenleri kullanın.

• Yürüyüşlerinizde ve spor yaparken ayaklarınızı destekleyecek doğru ayakkabıları tercih edin.


Yürüyüşlerinizde ve spor yaparken ayaklarınızı destekleyecek Kinetix modelleri için Flo.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar