Kısa Botlar Nasıl kombinlenir? FloBlogger / 17.10.2018 Kısa Botlar Nasıl kombinlenir?

Bu yaz,  pek çok farklı tasarımla sıcak havalarda da popülaritesini korumayı başaran botlar, özellikle sonbahar aylarının da vazgeçilmezi. Peki, sezonun cazibe odağı kısa botlar nasıl kombinlenir, püf noktası nelerdir? Bu yazımızda kısa botların kullanımıyla ilgili tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.1- Kısa Botların Şık Aksesuarı Tozluklar:


Kısa bot ve tozluk kombini sokak modasının en popüler görünümlerinden biri. Geniş bilekli kısa botunuzun içine giyeceğiniz tozluk veya kalın yün çorabınızı, elbise ve kısa paça boyfriend kotlarınızla kombinleyebilirsiniz. Fakat, burada dikkat etmeniz gereken nokta; bacak boyunuz ve bacaklarınızın inceliği. Eğer kısa ve kalın bacaklara sahipseniz, bu kombinasyon sizi olduğunuzdan daha kısa ve kalın gösterecektir.


2- Taytların Vazgeçilmezi:


Taytlar vücudu zayıf ve uzun gösterdiğinden, kısa botlarla şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer taytınızın bilek kısımları dar ve uzunsa, paçalarınızı botun içine sokarak uzun bir bacak görünümüne sahip olabilirsiniz. Eğer paçalarınız yeteri kadar uzun değilse, çoraplarınızı taytınızla aynı renk tercih ederek bacak boyunuzun kesilmesine engel olabilirsiniz. Böylece bacaklarınız olduklarından daha uzun görünür.


3- Skinny v.s Kısa Bot


Kısa botların kombinlenmesinde belki de en çok sorun skinny jeanlerde yaşanıyor. Eğer botunuz bileğinizi tam olarak sarıyor ve bilekleriniz kalınsa, bu sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Bu sebeple; tercih ettiğiniz kısa botun bilek kısmının biraz geniş olmasında fayda var. Böylelikle, ince bir kat şeklinde kıvıracağınız pantolon paçanızın arasından görünen teniniz, bileklerinizi ince, boyunuzu uzun gösterecektir. Diğer bir taraftan kotunuzun paçasını botun üzerine kapatmak veya içine sokmak sıklıkla kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Buradaki püf nokta; ince bir kat kıvırarak, teninizin biraz görünmesine yardımcı olmak. Eğer skinny pantolonlarınızı birden fazla kez kıvırmanız gerekiyorsa, mutlaka paçalarını kestirin.
Şimdi, sezonun en trend bot modellerine, sepette %20 indirim fırsatıyla sahip olmak için hemen tıklayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar