Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler FloBlogger / 09.12.2016 Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler


Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Mevsim ne olursa olsun, biz kadınlar her zaman parlak görünümlü, güçlü ve dolgun saçlarımız olsun isteriz. Görünümünün haricinde ise sağlıklı bir saça sahip olmak için dökülme oranının az olması, kontrol edilebilir bir saç yapısı gereklidir. Peki kuru ve yıpranmış saçlardan kurtulup nasıl sağlıklı saçlara sahip oluruz?

  • Saçlarımızı taramadan önce nemini aldığımızdan emin olmalıyı Nemini iyi almadığımızda saçlarımızda yıpranmalar meydana gelecektir. Özel ipekten üretilen bambu havlular, suyu iyi çekme özelliğine sahip olduğundan saçımızdaki nemi de daha iyi alırlar ve yıpranmalarını aza indirgerler. Aynı zamanda saçlarımıza çok bastırmadan kurulamaya dikkat etmeliyiz, çok sıkmak saçlarımıza zarar verecektir.
  • Duş sonrası saçlarımızı ıslakken taramaktan kaçınmalıyız, çünkü ıslak saçlar özellikle ince telli saçlarda kırılmaya müsait olup kopmalara ve yıpranmalara neden olabilirler. İlk olarak saçlarımızı sprey ya da saç kremi ile yumuşatmalı sonra geniş açılı taraklarla taramalıyı Geniş aralığa sahip taraklar saçlarınızın daha az kopmasını ve kırılmasını sağlar.
  • Tarağın şekline ve yapısına önem vermesek de her saç tipi farklı bir tarağa ihtiyaç Öncelikle saç tipimizi iyi tanımalı ve fırçamızı ona göre seçmeliyiz. Birbirine yakın dişleri olan, saç derimize batmayan ve ucu yuvarlak olan fırçalar saçlarımızın daha kolay şekil almasını sağlayacak ve saçlarımızın kopmasını engelleyecektir. 
  • Tarağımızın malzemesi ise bambu gibi ahşaptan olmalı.


  • Saçlarımızı dipteki saçlardan başlayarak taramalıyı Duş sonrası saçlarımız karışacağından dolayı saçlarımızı tutam tutam ayırarak taramak bizlere kolaylık sağlayacaktır. Ensemizden başlayarak üstlere çıktığımızda daha yumuşak ve kopmalara neden olmadan tarayabiliriz.

  • İnce telli saçlar daha kolay kopar ve yıpranı Saçlarımıza hacim katmak için bir yumurta sarısı ve iki yemek zeytinyağını karıştırıp streç filmle kapattıktan sonra havluyla 10 dk kadar beklemeliyiz. Sonrasında ılık suyla yıkadığımızda daha yumuşak, hacimli ve parlak saçlara sahip olacağız.  • Parlak saçlarımız olması hepimiz isteriz değil mi? Saçlarımızı yıkadıktan sonra bakım kremi uyguladıktan sonra maden suyu ile durulamalıyı Maden suyunun içerisindeki mineraller ile saçlarımız hem yumuşak hem de parlak olacak.
  • Saçlarımızın sağlıklı ve düzgün uzamasını istiyorsak mutlaka düzenli aralıklarla saçlarımızdaki kırıkları Ayrıca A, C ve E vitaminleri tüketmeye özen göstermeliyiz, bu vitaminler saçlarımızdaki yıpranmış alanları onaracak ve daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar