Yaz Ayları İçin Serinleten Lezzetler FloBlogger / 10.07.2019 Yaz Ayları İçin Serinleten Lezzetler Yaz sıcaklarının bastırması ile içinizi serinletecek birbirinden lezzetli içeceklere birlikte göz atmaya ne dersiniz? Sıcak çay veya kahve hararet almıyor, buz gibi serin bir şeyler içme ihtiyacı hissediyorsanız, ister ekşi ister tatlı, damak tadınıza göre alternatifleri sizin için hazırladık. 


Karpuz Frozen


Yazın serinleten içeceklerin başında gelen karpuz frozen, hem basit yapılışı hem de lezzeti ile en sevilenler arasında yerini alıyor. Hele bir de tatlı seviyorsanız şekerini kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Taze karpuzu kesin ve içini küp küp doğrayın. Çekirdekleri ayıklayın. Buz küplerini, karpuzları ve biraz limon suyunu blenderdan geçirin. Ve işte hazır!

Limonata

Yazın bir diğer ferahlatan buzlu içeceğimiz ise tabii ki limonata. Yapımı biraz uğraştırsa da sonunda elde edeceğiniz mutluluğa değer olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda bir çok çeşidi bulunan limonatanızı  çilek, nane isterseniz de yeşil elmayla lezzetlendirebilirsiniz.


Soğuk Kahve

Kahve severleri unuttuğumuzu sakın düşünmeyin. Soğuk kahve, yaz aylarının en vazgeçilmez içecekleri arasında yer alıyor. Ay! Çok sıcak cümlesini duyduğunuz herkese ikram edebileceğiniz soğuk kahve, hem pratik hem lezzetli hem de çok çeşitli. Filtre kahvenizi soğuk buz küplerine doldurarakta sürekli hali hazırda bekletebilirsiniz.


Şimdiden afiyet olsun!


İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar