Seçiminizi Daraltın
Kategori Fiyat
    106TL
    107TL
Sıralama:
Görünüm:
%40 İndirimli
Puma
Siyah Sarı Erkek Çocuk Sırt Çantası
Erkek Çocuk Çanta
106,99 TL 178,99 TL

Erkek Çocuk Çanta Modelleri

Okula, antrenmana, beden dersine ya da seyahate giderken bizim gibi erkek çocuklarımızın da sağlam, dayanıklı ve tüm eşyalarını içine alabilen çantalar lazım. Tabii ki çocuk ve gençler için görsellik de önemli. Sevdikleri renklerde, hareketli yapılarına uygun dinamik desenlere sahip ya da en havalısından tuttukları takımın renkleri ve logosuna sahip çantalar erkek çocuklar tarafından çok tercih ediliyor. Yalnız çanta alırken de çocuğumuzun ihtiyaçları ve zevki kadar gelişen vücut yapısını da göz önünde bulundurmamızda fayda var. Özellikle ağır okul defter, kitap ve eşyalarını taşırken çocuğumuzun kullandığı çantanın onun gelişimini etkilememesi, yapısıyla desteklemesi şart. Kullanım alanlarına ve taşıma biçimlerine göre belli başlı erkek çocuk çantalarını şu kategoriler altında listeledik.

Okul Çantası
Okul çantası denince ilk akla gelen kapasitesi ve taşıma biçimi oluyor. Malum bir kısmı okulda bile bırakılsa her gün taşınması gereken okul kitap ve defterlerinin sayısı çok fazla. Bir de buna farklı dersler için gereken farklı kırtasiye malzemeleri eklenince, çocuklar ciddi bir yükü istisnasız hafta içi her gün taşımak zorunda kalıyorlar. Okul çantaların küçük, orta ve büyük boylarda olabiliyor. Eğer çocuğunuz okul öncesi bir yuva ya da anaokuluna devam ediyorsa sırta taşınabilir küçük bir çanta işinizi hayli fazlasıyla görecektir. Yedek kıyafetleri, okuma kitabı, okula götürebildiği oyuncaklarının çantasına rahatça sığdığından emin olun. Çantanın yan tarafında su matarasını taşımak için yerleştirilen file cepler gerçekten çok pratik. Renk olarak oğlunuzun seveceği renklerde, sevdiği çizgi film kahramanlarıyla süslenmiş çantaları almanız okul öncesi döneminde okul hayatına alışması adına çok doğru bir hareket olacaktır. Bu tip bir çantayı onun onayıyla almanız her zaman yanında olduğunuzu hissettir. Çocuğunuz biraz daha büyük ve ilköğretim çağında ise orta ve büyük kapasiteli çantalara yönelebilirsiniz. Eğer okulun ilk yıllarında çok fazla eşya götürmüyorsa omuz çantalarını kullanabilir. Ama bu tip çantaları tek omuzuna değil vücuduna çapraz olarak asması daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Ağır yükler için en ideali sırtta taşınan okul çantalarıdır. Daha küçük beyler için tekerlekli ve teleskobik kollu okul çantaları da mevcuttur. Sırtta taşınan bir çanta almaya karar verdiğinizde, özellikle çocuğunuz daha ilk sınıflarda ise, çantanın çocuğunuzun boyuna uygun olup olmadığına bakmanız lazım. Çantanın boyu çocuğunuzun omuz hizasını geçmemelidir. Ayrıca hem sırt kısmı hem askıları pedlerle desteklenmeli ve sırt ve omuzlarda ağrı oluşumu engellenmelidir. Erkek çocuklar bazen hızlı hareket ettiklerinden tek omuzlarına takıp çantayı bu şekilde sağlıksızca taşıma yönüne gidebilirler. İki omuzuna takması yönünde ikna edebilirseniz sırt kas ve kemik gelişimi için doğru bir adım atmış olursunuz. Küçük omuz çantaları okul için beslenme çantası olarak da kullanılabilir. Ayrıca yanında fazla eşya götürmeyeceği günler ya da günü birlik seyahatler için de ideal okul çantalarıdır. Çok daha küçük okul çantaları kalem, cetvel gibi kırtasiye eşyalarını taşımak ve düzgünce muhafaza etmek için kullanılabilir. Satın aldığınız okul çantasının en az bir yıl süreyle oğlunuzla birlikte yaşayacağını düşünerek dayanıklı malzemeden yapılmış olanları tercih etmenizde fayda var. Yağmurlu, yağışlı kış aylarını düşünerek su geçirmez malzeme ile kaplanmış olanları tercih etmeniz oğlunuzun değerli eşyalarını sudan ve nemden korumasına yardımcı olacaktır.

Sırt Çantası
Çanta modelleri arasında hem kadınlar hem erkekler tarafından en sık kullanılan model sırt çantalarıdır. Erkek çocuklar ve genç delikanlılar da sırt çantaları ile rahat ederler. Okul haricinde, seyahatlerde, günlük gezilerde, arkadaşlarla buluşmada sır çantaları çok işlevseldir. Çocuğunuza satın almayı düşündüğünüz sırt çantasının onun ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde olmasına özen göstermeye çalışın. Örneğin laptop taşıyacaksa özel bir laptop gözü olmasına dikkat edebilirsiniz. Küçük aletler, oyun konsolları, şarj üniteleri taşıyacaksa birbirinden bağımsız küçük gözleri olması çocuğunuz adına avantajlı olacaktır. Kalem kutusu taşımayanlar için ön gözünde kalem koyma bölümleri olan sırt çantaları idealdir. Sırt çantasını taşırken oğlunuzun sağlığı birincil derecede önemlidir. Çantayı satın alamadan evvel taşıma askılarının yumuşak pedlerle kaplanmış olmasına dikkat edin. Ayrıca sırt kısmında da çanta içindeki eşyaların onu rahatsız etmesini engelleyecek, aynı zamanda taşıma esnasında sırtının dik durmasını sağlayacak tampon destekler olduğundan emin olun.

Spor Çanta
İster okuldaki beden dersi olsun ister özel spor antrenmanına gidiyor olsun erkek çocuğunuz için ayrı bir spor çantası almanız çok doğru olacaktır. Böylece spor kıyafetleri, ayakkabıları, spor ekipmanları, okul ya da diğer eşya ve kıyafetleriyle karışmaz. arandığında kolayca bulunur, kirlendiğinde ya da kötü kokular geldiğinde diğerlerini de etkilememiş olur. Genelde spor çantaları elde ya da omuzda taşınacak şekilde tasarlanmış, fermuarlı çantalardır. Kimi spor çantaları bazen önlerinde ufak bir cep bulunduran, torba şeklinde büzülebilen çantalardır. Bazı spor dallarına özel yapılmış spor çantaları da mevcuttur. Örneğin tenis raketi ya da boks eldivenlerini muhafaza etmek için bu spor dallarına özel spor çantalarını kullanmak gerekir. Çocuğunuzun yaptığı spor aktivitesine göre ve onun konforlu bir biçimde taşıyabileceği spor çantalara yönelmenizde fayda var.

Torba Çanta
Torba çantalar kadar pratik çantalar azdır. Erkek çocukları çoğu çok zaman aceleyle hareket eder. Bu gibi durumlarda lazım olan tüm eşyalarını bir çırpıda doldurabileceği yegane çantalar torba çantalardır. Kenarlarındaki ipleri büzüp gevşeterek açılıp kapanırlar. Aynı ipler sırtta ya da omuzda taşıyabilmek için askı vazifesi de görür. İç hacimleri oldukça geniştir. Canlı ve parlak renklerde olanları taşırken erkek çocuğunuz oldukça sportif ve dinamik görünecek, eminiz.

FLO erkek çocuk çanta kategorimizde okul, sırt, spor ve torba çantalara yer verdik. Adidas, Vans, Hummel, Nike, American Tourister, Wilson markalarının en dayanıklı, en fonksiyonel, en şık erkek çocuk çantaları inanılmaz uygun fiyatlarla FLO’da beğeninize sunuluyor.

Kapıda Nakit Ödeme
İnternetten ayakkabı alışverişi flo.com.tr ile çok kolay.
60 Gün İade
flo.com.tr'den almış olduğunuz ve hiç kullanmadığınız ürünleri 60 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.
Kargo Bedava
flo.com.tr'den yapacağınız 125 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
0850 290 3 356
Müşteri hizmetlerimiz çağrılarınıza haftanın 7 günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
FLO Sağlıklı Ayakkabı
FLO sağlığınızı düşünür. Rahat oldukları kadar ayak sağlığınızı düşünen 5 nokta teknolojisi sadece FLO'da.
Müşteri Hizmetleri Kurumsal
© 2019 FLO.COM.TR. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MNM