Seçiminizi Daraltın
Kategori Ayakkabı Beden
Cinsiyet
Renk
 • Beyaz
 • Beden Grubu
  Fiyat
   191TL
   529TL
  Marka
  Sıralama:
  Görünüm:
  %13 İndirimli
  Nike
  Air Precision Ii Siyah Beyaz Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  349,90 TL 399,90 TL
  %40 İndirimli
  Nike
  Sarı Altin Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  221,00 TL 369,00 TL
  %30 İndirimli
  Nike
  Sarı Altin Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  223,99 TL 319,90 TL
  Nike
  Siyah Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  469,90 TL
  Nike
  Ebernon Mid Prem Koyu Gri Beyaz Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  469,90 TL
  Nike
  Team Hustle D 8 (Gs) Gri Beyaz Erkek Çocuk Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  289,99 TL
  %40 İndirimli
  Nike
  Antrasit Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  287,00 TL 479,00 TL
  Nike
  Team Hustle D 8 Siyah Erkek Çocuk Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  289,99 TL
  %30 İndirimli
  Nike
  Siyah Turuncu Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  258,99 TL 369,90 TL
  %40 İndirimli
  Nike
  Yeşil Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  221,00 TL 369,00 TL
  %14 İndirimli
  Nike
  Ebernon Low Siyah Beyaz Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  299,90 TL 349,90 TL
  %40 İndirimli
  Nike
  Mavi Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  191,00 TL 319,00 TL
  Nike
  Aq1775-004 Siyah Turuncu Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  349,99 TL
  Nike
  Ebernon Low Prem Mavi Erkek Sneaker
  Erkek Basketbol
  399,90 TL
  %20 İndirimli
  Adidas
  Adidas F99902 Siyah Bordo Gri Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  399,00 TL 499,00 TL
  Adidas
  Adidas Gri Gümüş Siyah Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  499,00 TL
  %15 İndirimli
  Adidas
  Adidas Siyah Beyaz Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  449,00 TL 529,00 TL
  Adidas
  Adidas Gri Gümüş Siyah Erkek Basketbol Ayakkabısı
  Erkek Basketbol
  529,00 TL

  Erkek Basketbol Ayakkabısı

  Tüm takım sporları gibi baskebolun popüler hale gelmesi de 20. yüzyıl başına rastlıyor. Hızlı ritmi, zamana karşı ve rakibe karşı verilen mücadeleyle oyuncuların hem atletik olmasını hem de hızlı karar vererek stratejik düşünmelerini gerektiren bir spor dalı olan basketbol, bu özellikleriyle çok sevildi. Salt fiziksel özellikle ve güç ile değil ama aynı zamanda bol miktarda yaratıcılık gerektiren basketbol, bir top ve pota ile kolayca seyirci toplayabilen bir spor olması sebebiyle çok kısa sürede popüler hale geldi. Basketbol da futbol gibi kendi ünlülerini yaratmış çok popüler bir spor dalı. Michael Jordan’dan Larry Bird’e, DrJ’den, Magic Johnson’a efsane olan isimler yanında her okul bahçesinde kendi kahramanlarını yaratan basketbol hem çok sevildi hem de çok seyredildi. Basketbol bir salon sporu olmanın ötesinde çok kısa sürede sokaklara taştı ve popülaritesi sokak oyunları ile daha da arttı. Harlem Globetrotters gibi gösteri gruplarından, rekabetçi sokak turnuvalarına kadar pek çok yeni basketbol alanı böylece ortaya çıktı.

   

  Basketbol atletik özellikleri yüksek bir spor olmanın yanı sıra, insanın atletik sınırlarını zorladığı bir gösteri sporu olarak da hem seyirciyi heyecanlandıran hem de seyir zevki yüksek bir performans olarak ortaya çıkarıyor. Basketbolun bu kadar sevilmesinin bir başka sebebi de bu popülerliği oldu. Bu popülerlik basketbolun profesyonel olarak oynandığı Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ve Avrupa Basketbol Şampiyonası ve Final Four gibi etkinliklerle de yüksek bir rekabet seviyesinde erişti. Basketbol popülerliği, yetiştirdiği yeni yetenekler, göze hoş gelen eğlenceli tarafı ile her geçen sene daha çok sevilen bir spor dalı olma özelliğini koruyor. Basketbol, oyuncuların fiziksel olarak oldukça atletik olmasını gerektirirken, adımlarınız ve ayak hareketleriniz bakımından da çeviklik istiyor. Bir yandan topu sürmek ve bir yandan da bir sonraki hamleyi planlayarak oyun stratejinizi 24 saniye içerisine sıkıştırmak oldukça etkin bir hamle yeteneği ve hareketlilik gerektiriyor. Basketbolun hem hücum hem de savunma tarafı büyük bir yetenek istiyor, hücumda sayıyı düşünürken, aynı zamanda savunmada rakibin stratejisini anlamak, hamlelere zamanında müdahale etmek ve hızlı düşünme yeteneği istiyor, çabuk karar almalı ve kararınızı uygulayacak kadar atik ve seri olmalısınız. Basketbol oynarken oyuncuların en çok güvenmek zorunda oldukları yardımcıları basketbol ayakkabıları. Ayakkabılar sadece renkleri, desenleri veya markaları için değil ama performansa verdikleri katkı, oyuncunun stiline göre sundukları özellikleri ve bu yoğun hareket gerektiren sporda, sporcuları sakatlıklara karşı koruma özellikleri ile öne çıkıyor ve tercih ediliyorlar.

   

  Nasıl Bir Basketbol Ayakkabısı?

  Pek çok basketbol ayakkabısında göreceğiniz gibi, bilek bölgesini korumak oldukça önemli, uzun boylu ve cüsseli basketbolcuların ağırlığını taşıyan ayakların burkulma problemi yaşamaması ve tendon bölgesinde sorun yaşanmaması için bilek bölgesinin koruyucu ve dokuyu bütünsel olarak bir arada tutucu etkisi kritik önem taşıyor. Alçak ve yüksek bileklik tercihleri oyuncunun kendi fiziksel özellikleri ve pozisyonu düşünülerek tercih edilmeli. Sık sık pota altı mücadelesi içerisinde olan bir oyuncunun sıçrama pozisyonlarında burkulma benzeri riskleri yaşama olasılığı yüksek olduğu için bilek bölgesinde yüksek ve sıçrama konusunda yardımcı olacak malzeme ile donatılmış bir tabana sahip ayakkabı tercih etmesi önem taşıyor. Oyun kuran ve dış şutu kuvvetli bir oyuncu için oyun içerisinde hareketlilik önem taşıdığından yarım bilekli ve daha hafif ayakkabılar tercih edilebilir, iyi bir dış şutör aynı zamanda iyi zıplama yeteneklerine sahip olması gerektiği için ayakkabı tabanının bu amaca hizmet eden özelliklerde olması tercih edilmelidir. Basketbol ayakkabınızı seçerken, ayakkabının ayağınızı sardığına emin olun. Ayakkabı çorapla beraber giyildiğinde ayağınızın tarak bölgesini sıkmamalı, parmaklarınız rahat hareket edebilmeli ama ayağınız ayakkabı içerisinde ileri geri kaymamalı, yürürken ayakkabı ayağınızdan çıkacak kadar büyük bir beden tercih ederseniz, oyun içerisinde zorluk çekebilir ve istenmese de sakatlık riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Basketbol ayakkabıları içerisinde kullanılan çorap hem ayağı saracak hem de ayağın ayakkabı içerisinde nemden kaynaklı kayma riskini azaltacağı için, uzun ve bilek bölgesini ve üst kısmını saran çoraplarla kullanılması sporcu sağlığı açısından da önem taşımaktadır. Yoğun tempolu bir oyun olan basketbol için kullanılan ayakkabıların iyi nefes alma özellikleri göstermesi de önemli bir husus, ayakkabının mümkün olduğunca havalanması, müsabaka boyunca kendinizi rahat hissetmenizi sağlarken, kayma gibi riskleri de ortadan kaldırıyor. Basketbol ayakkabıları sporcu sağlığını korumak için büyük önem taşımaktadır. Oyun esnasında taban bölgesine alınacak darbeleri azaltmak, sık sık pota altında yapılan mücadele de ayak ve bileklere binen yükleri hafifletmek amacıyla ayakkabıların içerisine ve taban bölgesine ekstra güçlendirici ve darbe emici malzemeler uygulanmaktadır. Ayakkabı tercihi yapılırken ayakkabıyı kullandığınız zemin de düşünülmelidir. Sık sık sokakta basket oynuyorsanız zemine tutunması daha kolay olan desen de tabanlar ve daha sert malzemeler tercih etmelisiniz. Salon zeminlerinin tutunma kabiliyetlerine bakılarak ayakkabı seçilmesinde büyük faydalar var. Zeminde tutunma ile beraber hareket kabiliyetinizi arttıracak modeller, özellikle diz ve yan bağ sakatlıkları olmamazı adına doğru şekilde seçilmelidir. Oyuncunun salon zemininde ayak hareketlerini zorlanmadan ve takılmadan yapabileceği bir model seçmesinde büyük faydalar görülmektedir.

   

  FLO online mağazası ve Türkiye’nin dört bir yanında yer alan FLO mağazalarında, Nike ve Adidas marka basketbol ayakkabılarından oluşan özel bir seçkiyi bulabilirsiniz. Bağcıklı ve cırtlı deri modeller, farklı renk ve desenlerde bir koleksiyon olarak bir araya getirildi. Kendi oyun stilinizi ve özelliklerinizi düşünerek bu modellerden birini seçip uygun fiyat avantajları, mağazada değişim ve iade, kapıda ödeme kolaylıkları ile sahip olabilirsiniz.

  Kapıda Nakit Ödeme
  İnternetten ayakkabı alışverişi flo.com.tr ile çok kolay.
  60 Gün İade
  flo.com.tr'den almış olduğunuz ve hiç kullanmadığınız ürünleri 60 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.
  Kargo Bedava
  flo.com.tr'den yapacağınız 125 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
  0850 290 3 356
  Müşteri hizmetlerimiz çağrılarınıza haftanın 7 günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  FLO Sağlıklı Ayakkabı
  FLO sağlığınızı düşünür. Rahat oldukları kadar ayak sağlığınızı düşünen 5 nokta teknolojisi sadece FLO'da.
  Müşteri Hizmetleri Kurumsal
  © 2019 FLO.COM.TR. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
  MNM