Seçiminizi Daraltın
Kategori Ayakkabı Beden
Fiyat
    314TL
    314TL
Sıralama:
Görünüm:
Superfit
Koyu Indigo Unisex Çocuk Çizme
Kadın Cüzdan
314,00 TL

Kadın Cüzdan Modelleri

Cüzdanlarımızın hep dolu olmasını isteriz değil mi? Şaka bir yana aslında cüzdanlarımız gerçekten her zaman doludur. Evet ana amaçları para taşımak ve bunun için tasarlandılar. Ancak paranın yanında cüzdanımızda taşıdığımız onca belgeyi, eşyayı, kart vesaireyi düşününce cüzdanın hayatımızdaki önemli yeri daha iyi anlaşılıyor.

Cüzdanlarımızın hep çok fonksiyonlu, çok gözlü ve pratik olmasını isteriz. Ne kadar cep, ne kadar göz varsa nedense hepsi kısa bir zamanda dolmaya başlar. Bazı kadınlar cüzdanlarını çantalarının güvenli bir bölgesinde taşımayı yeğlerken kimi de çanta yerine tamamen cüzdanıyla birlikte yaşamını idame ettirebilir. Bu yüzden bazen portföy büyüklüğünde istenen cüzdanların, bazı zamanlar da ceplere sığabilmesi açısından daha küçük boyutlarda olması arzulanabilir.
Cüzdan her gün defalarca kullanılan bir eşya olduğu için zamana karşı dayanıklı olması da şart. Çabuk aşınmaması, kapamasının sağlam ve güvenilir olması aradığımız diğer özellikler. Peki bunca önem verdiğimiz cüzdanımızı yenilerken nasıl bir yol izlemeliyiz? Cüzdanımızı nasıl seçmeliyiz, gelin birlikte bir göz atalım.

Cüzdan Nasıl Seçilir?
Farklı ihtiyaçlara ve zevklere göre cüzdanların ölçüleri ve kapama stilleri de farklı olabiliyor. Cüzdan almaya karar verdiğinizde önce ihtiyacınız olan büyüklüğü düşünmeniz lazım. Eski cüzdanınız çok büyükse ve artık daha küçük bir cüzdan kullanmak istiyorsanız cüzdanınızda olması gereken her şeyin yenisine de sığabileceğinden emin olun. Küçük olduğunu düşündüğünüz bir cüzdan eğer içine çok fazla eşya koyarsanız hiçbir yere sığmayan bir nesne haline gelebilir. Var olandan daha büyük kapasiteye sahip bir model düşünüyorsanız bunu da nasıl ve nerede taşıyacağınızı düşünmelisiniz. Çantanızın cüzdanınıza ayırdığınız kısmına sığacak mı? Mini bir çanta olarak elinizde tutacaksanız bu konforlu bir taşıma olacak mı acaba?

En iyi ürün en rahat ettiğinizdir. Bazen farklı mekanlar ve durumlar için farklı cüzdanlar kullanmak da bir çözüm olabilir. Ancak bazen cüzdan değiştirirken gerekli belgeleri, kartları diğerinde unutma ihtimali de ürkütücü olabilir. Bu yüzden her zaman gereksinimlerinize en çok uyan cüzdanı almanızda fayda var.Cüzdan ModelleriCüzdan modelleri en başta büyüklüklerinde göre sıralanıyor. Küçük, orta ve büyük boyutlardaki cüzdanlar arasından arzunuza göre seçim yapmanız mümkün.

Küçük cüzdanlar sadece tek bir para gözü bulunan ve iki tarafın birbirinin üzerine kapandığı, bu yüzden hem en ve boyları kısa hem de kalınlıkları ince olan cüzdanlardır. Bu durumları nedeniyle arka ceplere rahatlıkla sığar, küçük çantalar içinde kendilerine kolayca yer bulabilirler. Eğer sadece az bir miktar kağıt para, bir kimlik belki bir de kart taşıyorsanız küçük ve sade bir cüzdan sizin için yeterli olacaktır. Küçük cüzdan modelleri arasında sadece kart konulabilen çeşitler de mevcuttur. Eğer yanınızda çok az ya da hiç nakit taşımıyorsanız sadece kartlık cüzdanları da kullanabilirsiniz. Başka bir küçük model de bozuk para cüzdanlarıdır. Minik çapraz, metal uçların bir araya gelmesi vasıtasıyla kapanır. İçlerine bol miktarda bozuk para koyabilirsiniz. Yine çok az miktarda kağıt parayı da arzu ederseniz bu cüzdanın içinde taşıyabilirsiniz.

Orta boy cüzdanlar en kullanışlı olanlardır diyebiliriz. Enine uzun dikdörtgen ya da daha küçük kareye yakın şekillerde olabilirler. Burada hangi modeli alacağınızı belirleyen içindeki para, kimlik ve kart gözlerinin adedidir. İki ya da üç para gözü, üç adetten on ya da on iki adete kadar giden kart bölmeleri bulunabilir. Şeffaf bir kimlik cebi bulunması gerçekten çok kullanışlı ve pratik olabilir. Kapama şekilleri de ayırıcı bir faktördür. Farklı para ve kart bölmeleri arasında, her biri için ayrı fermuar kapamalar olabileceği gibi tek bir fermuarın açılıp kapatılmasıyla bütün cep ve gözlere de ulaşılabilen modeller mevcuttur. Bu fermuarlı kapama ek olarak tokaya sahip, kayışlı ve çıt çıtlı ekstra kapamalar da hem güvenlik açısından faydalıdır hem de cüzdana hareket katan, şık detaylar olarak dikkat çekici birer unsurdurlar. Bazı modellerde kayışlı kapama direkt fermuarlı bölümleri birbirine bağlar. Bazı modellerde ise cüzdanın bir yarısı diğer yarısının üstünü kapatacak şekilde ana para ve kart bölümlerini zarf kapağı şeklinde örter. Çıt çıtlı ya da tokalı kayış kısmı da bu kapağın üstünde bulunur. Kimi cüzdanlar bu aksesuarlar sayesinde kilitlenebilir. Orta boyutlardaki cüzdanların içinde metal kapamalı veya yine çıt çıtlı bozuk para ünitesi de bulunabilir. Biriken bozuk paraları saklamak ihtiyaç duyduğumuzda hemen çıkartabilmek için daha iyi bir çözüm olabilir mi?

Büyük cüzdanlar oldukça ciddi bir kapasiteye sahiptir. Bazı çeşitlerde para, kart ve kimlik-ehliyet bölümlerinin yanında zarf, çek, not kağıdı gibi dokümanları koyabileceğiniz bölümler de bulunur. Kimi zaman bunlara bir de ajanda eşlik edebilir. Böyle büyük bir cüzdanı bir portföy ya da zarf çanta olarak da kullanabilirsiniz.Cüzdan RenkleriÖnceleri sadece siyah ve kahverenginin tonlarında üretilen cüzdanları bugün her renk ve desende satın alabiliyoruz. Kırmızılar, turuncular, yeşiller, maviler çantalarımızın içinde ve ceplerimizde adeta bir renk cümbüşü yaratıyor. Deri, süet, tekstil ve poliüretan malzemenin sıklıkla kullanıldığı bu ürünlerde ana gövde üzerine işlenmiş nakışlar, iliştirilmiş taş ve metal aksesuarlar gerçekten çok hoş duruyor. Bir de siyah ya da beyaz zemin üzerine basılan grafik desenler de var. Gazete ya da çizgi roman sayfalarını, özlü sözleri ya da siyah beyaz fotoğrafları cüzdanınızın üzerinde basılmış olarak sık sık görebilirsiniz.

FLO ailesi olarak, kadın aksesuar kategorisinde bulunan David Jones, Lebina, Lotto, Miss F ve Vans marka cüzdanları, geniş bir model ve renk yelpazesi içinde beğenilerinize sunmaya çalıştık. Bu şık ve güzel cüzdanları online mağazamızdan indirimli fiyatlar, kapıda ödeme, mağazada değişim ve iade, 50 TL üzeri bedava kargo, 365 gün iade şansı gibi olanaklarla rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme
İnternetten ayakkabı alışverişi flo.com.tr ile çok kolay.
60 Gün İade
flo.com.tr'den almış olduğunuz ve hiç kullanmadığınız ürünleri 60 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.
Kargo Bedava
flo.com.tr'den yapacağınız 125 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
0850 290 3 356
Müşteri hizmetlerimiz çağrılarınıza haftanın 7 günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
FLO Sağlıklı Ayakkabı
FLO sağlığınızı düşünür. Rahat oldukları kadar ayak sağlığınızı düşünen 5 nokta teknolojisi sadece FLO'da.
Müşteri Hizmetleri Kurumsal
© 2019 FLO.COM.TR. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MNM