KAPIDA NAKİT ÖDEME 365 GÜN İADE MAĞAZADA İADE VE DEĞİŞİM 50 TL Üzeri KARGO BEDAVA 444 3 356 (FLO) FLOBLOGGER FLOMAGAZİN
Seçiminizi Daraltın
Kategori Ayakkabı Beden
Fiyat
  89TL
  530TL
Marka
Ürün Malzemesi
Taban
Bağlama Şekli
Renk
 • Sıralama:
  Görünüm:
  Lumberjack
  Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  169,99 TL
  Lumberjack
  Lacivert Kadın Yürüyüş Ayakkabısı
  Kadın Outdoor
  99,99 TL
  Lumberjack
  Gri Kadın Yürüyüş Ayakkabısı
  Kadın Outdoor
  99,99 TL
  Lumberjack
  Fuşya Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  149,99 TL
  Lumberjack
  Koyu Gri Fuşya Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  149,99 TL
  %38 İndirimli
  Kinetix
  Sarı Kadın Deri Worker
  Kadın Outdoor
  159,99 TL 99,99 TL
  %15 İndirimli
  Kinetix
  Bordo Kırmızı Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  139,99 TL 118,99 TL
  %15 İndirimli
  Kinetix
  Siyah Gri Mor Kadın Tracking
  Kadın Outdoor
  149,99 TL 126,99 TL
  %50 İndirimli
  Dockers by Gerli
  Koyu Kahve Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  229,99 TL 115,00 TL
  %48 İndirimli
  Dockers by Gerli
  Koyu Gri Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  229,99 TL 119,99 TL
  Keen
  Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  279,00 TL
  Keen
  Taba Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  279,00 TL
  %30 İndirimli
  Kinetix
  Gri Fuşya Kadın Tracking
  Kadın Outdoor
  149,99 TL 104,99 TL
  %35 İndirimli
  Columbia
  Gri Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  429,90 TL 279,44 TL
  %35 İndirimli
  Columbia
  Gri Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  459,90 TL 298,94 TL
  %25 İndirimli
  Merrell
  Siyah Kadın Deri Sandalet
  Kadın Outdoor
  349,99 TL 262,49 TL
  %25 İndirimli
  Merrell
  Gri Kadın Deri Sandalet
  Kadın Outdoor
  349,99 TL 262,49 TL
  Kinetix
  Haki Turuncu Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  119,99 TL
  Kinetix
  Koyu Gri Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  119,99 TL
  Merrell
  Siyah Kadın Deri Outdoor Bot
  Kadın Outdoor
  529,99 TL
  Merrell
  Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  489,99 TL
  %10 İndirimli
  Kinetix
  Kahverengi Kadın Deri Outdoor
  Kadın Outdoor
  99,99 TL 89,99 TL
  Keen
  Açık Gri Yeşil Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  399,00 TL
  Keen
  Kahverengi Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  399,00 TL
  Keen
  Gri Mavi Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  399,00 TL
  Keen
  Gri Mavi Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  339,00 TL
  Keen
  Gri Pembe Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  399,00 TL
  Keen
  Açık Gri Yeşil Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  379,00 TL
  Keen
  Koyu Kahve Bordo Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  349,00 TL
  Columbia
  Siyah Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  344,99 TL
  Merrell
  Gri Mor Kadın Outdoor
  Kadın Outdoor
  367,99 TL

  Kadın Outdoor Ayakkabısı

  Büyük şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi doğa yürüyüşleri ve kamplar oluyor. İşi daha profesyonel hale getirenler bu faaliyetlerini tepe ve dağ tırmanma aktivitelerine kadar götürüyorlar. Zorlu doğa şartlarında yapacağınız yürüyüş ve diğer sporlarda en büyük yardımcınız ve destekçiniz outdoor tip ayakkabılarınızdır.Outdoor Ayakkabıların YapısıBu tarzdaki ayakkabı ve botlar birbiriyle iç içe üç bölümden oluşur. Bunlar taban, gövde ve astar kısımlarıdır.  Taban kısmı her ayakkabıda olduğu gibi yere bastığımız zeminle ayağımız arasına girerek bizi yerdeki taş, toprak vb oluşumların yaralamasına mani olur. Ayrıca zemin cinsine bağlı olarak yola tutunmayı sağlar. Çamurlu ve ıslak, kaygan zeminlerde kayma ve düşme nedeniyle oluşan sakatlanmaların önüne geçmeye çalışır. Her taban her doğal zemin uymaz. Toprak zeminde rahatça yürüyebildiğiniz outdoor ayakkabılarınızla buzlu zeminde adım atamaz duruma gelebilirsiniz. Bu yüzden gideceğiniz ortamı önceden iyi araştırıp, zemine uygun tabanlı ayakkabılarla yola çıkmanızda fayda var.

  Outdoor kadın ayakkabıların taban kısmı da üç ayrı bölümden oluşur. Dış taban direkt yere değen kısımdır. Yol tutuşu iyileştirmek için kauçuk dişler ve desenler ihtiva edebilir. Şehirde günlük kullanım için tasarlanan outdoor ayakkabı modellerinde dış taban daha düz ve hafif malzemeden yapılmıştır. En çok kullanılan Vibram dış tabanlar farklı zeminler için farklı kalınlık ve desende taban çeşitleri içerir. Orta taban bazı oayakkabılarda farklı bir renkle ayak tabanında hemen fark edilebilir. Bu ekstra sert taban kısmı doğada yürüyüş yaparken denk geleceğimiz çukur, tümsek, taş,kaya gibi oluşumlardan kaynaklı sarsılmaları emerek dengemizin bozulmamasını ve konforlu seyahat etmemizi sağlamak amaçlıdır. Alt taban diye adlandırılan taban kısmı aslında ayağımızın bulunduğu iç kısımdır. Üst tarafı tekstil alt tarafı hafif EVA malzemedendir. Bazı tip tabanlar ise istenirse çıkartılabilir. Ayağınızda içe ya da dışa basma, taban düşüklüğü veya yüksekliği gibi problemler varsa ayakkabınızı kullanmaya başlamadan evvel size uygun bir iç tabanla değiştirmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.
  Outdoor ayakkabıların gövde kısmı deri, tekstil ya da cordura kumaştan üretilmiş olabilir. Cordura naylon malzemenin koton veya doğal fiber malzemelerle harmanlanmasıyla oluşturulmuştur. Dayanıklı oluşuyla ünlenen Cordura malzeme yırtılma, aşınma gibi oluşumlara karşı da maksimum direnç sağlar. Deri malzeme gövdeler sağlam olmalarına rağmen ayağa nefes aldırması zordur. nubuk ve süetten üretilen outdoor gövdeleri çok sık tercih edilir. Ama deriye göre daha az dayanıklı ve bakımları daha zordur. En hafif ve havadar gövde malzemesi tekstildir. Çoğu zaman deri, cordura ve tekstil malzemelerin kombinleri outdoor ayakkabı gövdelerinde kullanılır. Bu tip ayakkabılarda astar kısım en önemli kısımdır çünkü su geçirmezlik ve nefes alma işlevleri astar yapı sayesinde gerçekleşir. Sıklıkla gore-tex, sympatex, hydroseal gibi isimlerle anılan malzemelerdir. Ortak özellikleri suyu geçirmeyen mikron boyutunda gözeneklere sahip olmalarıdır. Terleyen ayaklardan çıkan su buharı gaz halinde olduğu için dışarı çıkabilir ancak sıvı haldeki su içeri giremez. Bu da ayakkabının çok önemli su geçirmezlik özelliğini kazanmasına yardımcı olur. Su geçirmez ve nefes alabilir astarın dışında ısı yalıtım özelliğine sahip astarlar da mevcuttur. Bu tip astara sahip ayakkabılar çetin kış koşullarında, karla kaplı yollarda kullanılmalıdır.Outdoor Ayakkabı ÇeşitleriOutdoor ayakkabı alırken kullanım amacınızı ve kullanacağınız doğal ortama göre modelinizi belirlemelisiniz.Bu stildeki ayakkabılar için listeleyebileceğimiz belli başlı tipler şöyle:

  Trekking Botları
  Ormanda, köy yollarında, hafif eğimli patikalarda yürümeyi düşünüyorsanız yol tutuşu yüksek vibram taban, her ihtimale karşı su geçirmez gore-tex astar ve dayanıklı deri-cordura karışımı bir üst gövdeden oluşan trekking botları tercih edebilirsiniz.

  Approach Bot/Ayakkabı
  Bu bot ve ayakkabıları trekking ya da dağcılık botlarıyla karıştırmayın. Approach bot ya da ayakkabılar bu faaliyetleri gerçekleştireceğiniz bölgelere yaklaşırken normal yürüyüşlerde kullanacağınız outdoor ayakkabılardır. Şehir içi günlük kullanıma da uygundur. Arzunuza ve ihtiyacınıza göre hem su geçirmeyen astara sahip hem de sahip olmayan modelleri mevcuttur.

  Dağcılık Botları
  Dağa tırmanmayı düşünen doğa tutkunları için ideal outdoor ayakkabılardır. cordura ve tekstil karışımı malzemeden üretilirler. Çoğunda ısı yalıtımı içeren astar bulunur. Bu tip botları çok kalın çoraplarla giymeniz gerektiğini düşünerek ayak numaranızdan bir numara daha büyük almakta fayda var.

  Günlük Kullanım İçin Outdoor Ayakkabı ve Botlar
  Doğa yürüyüşleri, zorlu tırmanışlar, karlı ve yağışlı zeminler için hazırlanmış outdoor bot ve ayakkabılar uzun bir zamandır şehir içinde de kullanılıyor. Kışlık bot olarak su geçirmez modellerinin tercih edildiği bu tip botları günlük kıyafetlerle kombinlemek de mümkün. İşe giderken, okulda, ya da seyahatte outdoor ayakkabılarınızı giyebilir, jean pantolon, kışlık etek ve elbiselerinizle birlikte kombinleyebilirsiniz.Outdoor Ayakkabı SeçimiBeğendiğiniz modeli çoraplarınızı giyerek deneyin. Mümkünse içinde en az bir saat kalın. Büyük ayakkabılar ayağınıza gereken desteği veremez, küçük gelenler de zaman içinde özellikle koruyucu astar bölgesinde aşırı şekilde yıpranabilir. Bu durum da su geçirmezlik özelliğine elveda demekle aynı anlama gelir. En doğrusu ayakkabıların ayağınıza tam oturması, parmaklarınız ve ayak ucunda boşluk kalacak şekilde ayaklarınızı rahat hareket ettirebilmenizdir.

  FLO kadın outdoor ayakkabı kategorimizde deri, süet, poliüretan ve bu malzemelerin karışımı materyallerden imal edilmiş, bağcıklı ve cırt cırtlı outdoor bot ve ayakkabılar Colombia, Dockers, Nike, Merrel, Kinetix, Lumberjack, Kangaroos, Slazenger, Keen markalarının en gözde modelleri ile beğeninize sunuluyor. Arzunuza göre seçeceğiniz outdoor ayakkabınızı 50 TL üzeri kargo bedava, 365 gün iade, mağazada değişim ve iade, kapıda ödeme ve çok avantajlı indirimli fiyatları ile online mağazamızdan kolayca satın alabilirsiniz.

  Kapıda Nakit Ödeme
  İnternetten ayakkabı alışverişi flo.com.tr ile çok kolay.
  365 Gün İade
  flo.com.tr'den almış olduğunuz ve hiç kullanmadığınız ürünleri 365 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.
  Kargo Bedava
  flo.com.tr'den yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
  444 3 356 (FLO)
  Müşteri hizmetlerimiz çağrılarınıza haftanın 7 günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  FLO Sağlıklı Ayakkabı
  FLO sağlığınızı düşünür. Rahat oldukları kadar ayak sağlığınızı düşünen 5 nokta teknolojisi sadece FLO'da.
  Müşteri Hizmetleri Kurumsal
  © 2017 FLO.COM.TR. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
  MNM